O nas

Grupa Producentów Owoców SUNBERRY Sp.z.o.o. to pierwsza grupa producentów, której członkowie specjalizują się w uprawie wysokiej jakości owoców borówki amerykańskiej. Obecnie tworzy ją dziewięciu udziałowców z centralnej Polski, którzy posiadają łącznie powierzchnię upraw przekraczającą 200 ha co przekłada się na możliwości produkcyjne na poziomie ok. 2000 ton w ciągu sezonu. Struktura odmianowa plantacji członków pozwala dostarczać owoce borówki wysokiej do odbiorców od początku lipca do końca października, a nawet początku listopada. Zwiększenie wydajności naszych plantacji oraz wprowadzenie na rynek nowego produktu jakim jest Suszona Borówka Amerykańska przyspieszyło podjęcie decyzji o rozbudowie hali produkcyjnej, zaplecza przechowalniczego i nowego biura.

Dlaczego wybraliśmy borówkę?

Borówka Amerykańska znana jest ze swoich właściwości smakowych i leczniczych. Małe okrągłe owoce uprawiane są w zaciszu rodzinnych gospodarstw. Nie tylko wyjątkowo dobrze smakują, ale również pomagają dłużej utrzymać młodość i być zdrowym. Długo by wymieniać jakie właściwości posiadają te owoce. Do najważniejszych należy bogactwo witamin: A, C, E, K, PP oraz z grupy B dodatkowo również minerałów: mangan, miedź, cynk i selen. Jednak to za co kochamy Borówkę Amerykańską to błonnik, antyutleniacze, fitoestrogeny i kwas foliowy. To one sprawiają, że wzrok się wyostrza, cera promienieje a organizm chroniony jest przed zmianami nowotworowymi.
Wysuszona Borówka Amerykańska posiada wszystkie właściwości owoców świeżych, a dodatkowo reguluje poziom złego cholesterolu, wpływa dobroczynnie na układ oddechowy oraz moczowy. Dzięki spożywaniu tego owocu można poprawić pamięć oraz procesy myślowe również koordynację ruchową i refleks. Suszona Borówka Amerykańska działa przeciwzapalnie i odtruwająco usuwając toksyny z organizmu.